CZY BEZDOMNI POTRZEBUJĄ RYBY?

Posted on Updated on

Zniszczone ubranie, nieprzyjemna woń, puste butelki po alkoholu… Bezdomni nie muszą wcale tak wyglądać! W 2017r w Łodzi odnotowano łącznie 1036 bezdomnych, z czego jedynie 267 przebywa na ulicach, klatkach schodowych i w pustostanach. Pozostałych możemy spotkać w noclegowniach, schroniskach czy domach pomocy społecznej. W większości tych ośrodków spożywanie alkoholu jest zabronione. Jednak my zauważamy tylko tych mężczyzn z centrum miast, którzy proszą nas o pieniądze na jedzenie. Bezdomnych którzy, jak często lubimy się domyślać, kupią za nasze pieniądze kolejną butelkę wypełnioną alkoholem. Na problem bezdomności warto spojrzeć w szerszym kontekście. Czytaj resztę wpisu »

Reklamy

Krajkowego Szczęśliwego Nowego Roku!!

Posted on Updated on

625 stycznia sala teatralna Teatru  „Dom”, znajdującego się na ulicy Piotrkowskiej, wypełniła się po brzegi publicznością. Wszyscy chcieli obejrzeć występy Harcerskiego Zespołu Artystycznego KRAJKI, który od ponad 40 lat kształci tanecznie, muzycznie i wokalnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat, prezentując się na scenach zarówno w kraju jak i za granicą.  Czytaj resztę wpisu »

NA SKRZYŻOWANIU KULTUR

Posted on Updated on

W środowy wieczór, tj. 3.01.2018,  zgromadzona w Teatrze DOM publiczność miała okazję podziwiać muzyczno-taneczne widowisko, które zaskakiwało barwnymi pokazami tanecznymi oraz energetycznymi występami muzycznymi. Czytaj resztę wpisu »

Czy nasze marzenia są w niebezpieczeństwie?

Posted on Updated on

   вера, молитва, как правильно составлять молитвуWedług słownika języka polskiego człowiek przedsiębiorczy to ktoś «chętny do podejmowania różnych spraw i umiejący je pomyślnie załatwić». Zgodnie z tą definicją przedsiębiorczość jest umiejętnością, która pomaga nam zarówno w realizacji codziennych spraw, jak i życiowych celów, marzeń. No właśnie. Wszyscy marzymy. Mimo, że wszyscy chcemy spełniać nasze marzenia, to niewielu z nas się to udaje.

Dlaczego tak się dzieje? Co nas powstrzymuje przed samorealizacją?
Czytaj resztę wpisu »

Zostań bohaterem swojego miasta!- relacja z Pikniku Budżetu Obywatelskiego

Posted on Updated on

Od21706105_1490708671075670_466318606_o soboty 16 września mieszkańcy Łodzi mogą głosować na projekty budżetu obywatelskiego. Z tej okazji na ulicy Piotrkowskiej odbył się Piknik Budżetu Obywatelskiego, na którym zaprezentowano społeczności lokalnej zadania budżetowe oraz przygotowano liczne atrakcje. Zapraszam do przeczytania relacji z tego wydarzenia!

Czytaj resztę wpisu »

8: Zakon Rycerzy Mocy

Posted on Updated on

Ubrany na czarno mężczyzna poznany przez naszych bohaterów w czasie ostatniej potyczki przemieszczał się właśnie po jakimś ciemnym budynku o beżowych ścianach, było to coś na kształt pałacu a jednocześnie wielkiej świątyni. Przedzierał się szybkim krokiem przez ciemne korytarze z minimalnym oświetleniem pochodzącym jedynie z rozmieszczonych co jakiś czas na ścianach pochodni. Czytaj resztę wpisu »

7: Potyczka na Jowam

Posted on Updated on

Adon i Cade ukryli się za przywiezionymi przez nich ciemno czerwonymi skrzyniami i co chwila wychylali się znad nich by wystrzelić w kierunku wroga i jednocześnie nie zostać trafionym. Zdejmowali kolejnych przeciwników. Przez moment mężczyzna w pelerynie stał na środku placu na którym odbywała się walka, nie dbał on nawet o noebezpieczną wymianę ognia. Czytaj resztę wpisu »

„Jak pojawia się szansa to korzystam”-wywiad z Beatą Jałochą

Posted on Updated on

893353_b595e107042b49fc8d810056354864ef-mv2„W 2013 roku musiała się zmierzyć z czymś, czego podświadomie bała się najbardziej. Gdy w wyniku wypadku spadł na nią samobójca, życie postawiło ją po drugiej stronie lustra, zamieniając miejscami z pacjentami, z którymi do tej pory sama pracowała w gabinecie rehabilitacyjnym.  Czytaj resztę wpisu »

6: Wykonanie Zadania 

Posted on Updated on

Hunter, ponieważ tak właśnie nazwali swój frachtowiec, wyłonił się z hiperpodróży, weszli w nieznany układ gdzieś na drugim końcu galaktyki. W sam raz, by prowadzić nielegalną działalność, czy coś w ten deseń. Cade wyglądając zza szyby, wpatrując się w gwiazdy tak jakby była w nich zapisana odpowiedź, jak potoczy się ta i następne misje. Ostatnia pozbawiła ich już statku, oby w tym przypadku było lepiej. Czytaj resztę wpisu »

5: Niespodziewana Wycieczka 

Posted on Updated on

Cade obudził się, nie za bardzo obchodziła go godzina, zresztą holozegar na statku był wadliwy, leżał tak około godziny, ten uścisk chłopca… Przez to wracały do niego złe wspomnienia, przed oczami mijały mu obrazy z piękną kobietą na pustyni. Mężczyzna był znacząco dotknięty. Lecz przypomniał sobie swoją własną obietnicę, obietnicę tego, że zapomni…  Czytaj resztę wpisu »